Sault Stryders
Running Club
events news contact us
results links home

23rd Annual St. Joseph Island Cornfest
10K & 5K Run/Walk
Richards Landing, Ontario
August 20, 2005

 
5K

Place  Name                      Group      Place      Time
   1    Kenneth Flannery          M40-49      1/5      16:59
   2    Peter Lachowsky           M16-19      1/2      17:20
   3    Frank King                M30-39      1/4      18:13
   4    Mike Ward                 M20-29      1/2      18:31
   5    Peter Lobert              M40-49      2/5      18:34
   6    Aaron Bertolo             M11-15      1/5      19:51
   7    Brennen Walsh             M11-15      2/5      20:54
   8    John Nagle                M50-59      1/2      21:10
   9    Allister Smith            M11-15      3/5      21:18
   10   Jullien Flynn             F11-15      1/5      21:22
   11   Lynnea Lobert             F11-15      2/5      21:25
   12   Kye Heimonen              M 0-10      1/4      21:30
   13   Harri Heimonen            M30-39      2/4      21:49
   14   Don Beith                 M20-29      2/2      21:51
   15   Vincent Schiele           M30-39      3/4      22:08
   16   Sandra Walsh              F40-49      1/6      22:15
   17   Shannon Delarosbil        F11-15      3/5      22:26
   18   Tom Caramanico            M16-19      2/2      23:21
   19   Debbie Pritchard          F40-49      2/6      23:40
   20   Lydia Heimonen            F 0-10      1/3      23:47
   21   Grace Lobert              F30-39      1/1      24:08
   22   Richard Delabbio          M60-69      1/3      24:42
   23   Mike Walz                 M40-49      3/5      24:45
   24   Miller Sherrill           M11-15      4/5      24:53
   25   Janick Nadeau             M30-39      4/4      24:56
   26   James Schenell            M60-69      2/3      25:07
   27   Mike Belcher              M50-59      2/2      25:25
   28   Nancy VanOyen             F40-49      3/6      25:47
   29   Brittany Gallinger        F 0-10      2/3      25:49
   30   Rebecca Lefevre           F11-15      4/5      26:28
   31   Abby Murray               F16-19      1/2      26:29
   32   Christopher Cloutier      M 0-10      2/4      26:31
   33   Nathan Heimonen           M11-15      5/5      26:31
   34   Nolan Ford                M 0-10      3/4      26:42
   35   Sixtine Bouchard          F16-19      2/2      29:29
   36   Annette Benson            F50-59      1/1      30:36
   37   Grady Hess                M60-69      3/3      31:06
   38   Rebecca Selin             F11-15      5/5      32:48
   39   Andrew Selin              M40-49      4/5      32:49
   40   Sylvia Erler              F40-49      4/6      33:28
   41   Christine Masterman       F40-49      5/6      33:48
   42   Loida Buerkle             F30-39      2/2      34:26
   43   Tyler Stevens             M 0-10      4/4      38:01
   44   Michael Shaughnessy       M40-49      5/5      39:03
   45   Laura Selin               F40-49      6/6      51:20
   46   Lydia Selin               F 0-10      3/3      57:09


10K

Place  Name                      Group      Place      Time
   1    Brent McMillan            M20-29      1/4      35:08
   2    Frank Schnekenburger      M40-49      1/9      38:13
   3    Ian Connell               M16-19      1/5      38:33
   4    Dan Puddister             M40-49      2/9      39:03
   5    Scott McCron              M16-19      2/5      39:06
   6    Mike Fadock               M16-19      3/5      39:45
   7    Fred Shaughnessy          M40-49      3/9      40:25
   8    Jeff Lefave               M40-49      4/9      40:51
   9    Nick Uhlig                M16-19      4/5      42:37
   10   Chris Sukornyk            M20-29      2/4      43:29
   11   Steve Roedde              M50-59      1/9      43:40
   12   Janice MacKay             F40-49      1/6      44:16
   13   Masa Higuchi              M20-29      3/4      44:44
   14   Anthony Fiacconi          M50-59      2/9      44:49
   15   Detlef Berndt             M40-49      5/9      45:43
   16   Robert Mears              M50-59      3/9      46:20
   17   Geoff Lefevre             M16-19      5/5      46:40
   18   Rick Rutledge             M30-39      1/1      46:55
   19   Graham Gordon             M50-59      4/9      47:09
   20   Shelby Brown              M20-29      4/4      47:29
   21   Mike O’Shea               M40-49      6/9      47:59
   22   Sandra Slater-Possamai    F40-49      2/6      48:04
   23   Daniela Gebhart           F40-49      3/6      48:55
   24   Terry Lemieux             M50-59      5/9      49:20
   25   Larry Brown               M50-59      6/9      50:26
   26   Rodney Buzdygan           M40-49      7/9      51:03
   27   Marg Meincke              F50-59      1/1      52:01
   28   Ed Arthurs                M40-49      8/9      52:36
   29   Jim Elzina                M60-69      1/2      53:37
   30   Heather Gordon            F16-19      1/2      54:33
   31   Hillary Gordon            F16-19      2/2      54:33
   32   Lindsay Sukornyk          F20-29      1/1      55:54
   33   Mike Jones                M50-59      7/9      56:42
   34   Ken Uecker                M60-69      2/2      58:07
   35   Stan Matthews             M40-49      9/9      59:21
   36   Frank Buerkle             M50-59      8/9      59:24
   37   Karen Belanger            F40-49      4/6      58:58
   38   Brooke Hallowell          F40-49      5/6      61:50
   39   Paul Hergott              M50-59      9/9      66:50
   40   Brenda-Jane Kerr          F40-49      6/6      70:00