Sault Stryders
Running Club

Corn St Joseph Island Cornfest 10K and 5K Run/Walk
Richards Landing, Ontario
August 2, 2008



   
Female 5km Overall Results      
   
Place  Name                   Time    Pace   Age
1      Lydia Heimonen         20:51   6:57   10
2      Jessica Nanne          21:57   7:19   17
3      Alexis Shamess         21:58   7:19   16
4      Alysha Gjos            22:06   7:22   17
5      Sandra Walsh           23:17   7:45   45
6      Amy Dedman             23:34   7:51   29
7      Celynn Marceau         23:37   7:52   21
8      Crystal Maskluk        24:59   8:19   24
9      Rachel Heimonen        25:04   8:21   9
10     Marg Meincke           25:45   8:35   54
11     Marg Shamess           25:56   8:38   53
12     Chloe Martynuk         26:23   8:47   7
13     Brittany Buhay         27:30   9:10   15
14     Susan Guzzo            27:38   9:12   48
15     Carole Irwin           28:18   9:26   52
16     Janet Mcleod           28:39   9:33   51
17     Rebecca Selin          28:47   9:35   15
18     Kealy Dedman-Depodesta 28:50   9:36   38
19     Erin Maione            28:53   9:37   29
20     Caitlyn Buhay          28:56   9:38   15
21     Bonnie Yurich          29:01   9:40   59
22     Leslie Paquin          29:13   9:44   37
23     Sara Pucci             29:29   9:49   30
24     Dawn Dewsbury          29:47   9:55   51
25     Krista Pearson         29:59   9:59   34
26     Dee Patterson          30:07   10:02  60
27     Bridget Heimonen       30:11   10:03  34
28     Amy Lablance           30:16   10:05  28
29     Linda Dekock           30:38   10:12  58
30     Gisele Beausoleil      31:05   10:22  46
31     Stephanie Jones        32:11   10:43  62
32     Katrina Prodan         32:34   10:51  28
33     Gabriel Martynuck      33:23   11:07  4
34     Ruth Selin             37:34   12:31  8
35     Lydia Selin            39:58   13:19  12
36     Laura Selin            40:01   13:20  43


Male 5km Overall Results                  
               
Place  Name               Time     Pace  Age      
1      Eric Leishman      16:35    5:31  17
2      Reg Peer           18:18    6:06  19
3      Mark Wetzl         18:24    6:08  42     
4      Harri Heimonen     20:05    6:41  35
5      Steve Roedde       20:17    6:45  54
6      Brennen Walsh      20:18    6:46  17
7      Collin Templeton   20:27    6:49  41
8      John Teitzel       20:33    6:51  33
9      Kye Heimonen       20:37    6:52  12
10     Simon Jongsma      20:39    6:53  14
11     Ryan Walsh         22:14    7:25  15
12     Matthew Bonnema    22:22    7:27  11
13     Rick Yurich        22:30    7:30  59
14     Stewart Mole       22:55    7:38  40
15     Brian Shamess      23:10    7:43  54
16     Robert Gioia       23:27    7:49  32
17     John Malone        23:42    7:54  30
18     Matt Eddy          23:56    7:58  16
19     Brian Read         24:22    8:07  56
20     Stan Buhay         24:55    8:18  54
21     Ron Flint          25:15    8:25  51
22     James Schenell     27:29    9:10  65
23     Kerry McMillan     27:39    9:13  32
24     Stephen Apa        28:15    9:25  31
25     Erik Bonnema       28:17    9:25  9
26     Richard Delabbio   28:47    9:35  67
27     Andy Selin         28:48    9:36  45
28     Ken Depodesta      28:51    9:37  58
29     Don Jongsma        29:51    9:57  56
30     Dall Bookman       31:01   10:20  62
31     Titus Martynuck    33:04   11:01  6
32     Matthew MacMichael 33:21    11:07  36
33     Craig Martynuck    33:24    11:08  40
34     Mlchell Selin      37:33    12:31  8
35     Ryan Maskluk       57:33    19:11  26


Female 10km Overall Results

Place   Name              Time     Pace   Age
1       Laurie Bayler     51:08    8:31   26
2       Daniela Gebhart   51:57    8:39   46
3       Glenda Hubley     52:33    8:45   50
4       Lindsay Sukornyk  52:56    8:49   32
5       Janis Gartshore   54:18    9:03   33
6       Hilary Gordon     55:06    9:11   21
7       Jennie Buerkle    56:57    9:29   28
8       Paula Lepore      57:33    9:35   36
9       Elizabeth Golesic 60:10   10:01   24
10      Angileen Gallop   60:22   10:03   35
11      Laurie Ryan       61:17   10:13   43


Male 10km Overall Results
                
Place   Name              Time     Pace  Age      
1       Brent McMillan    33:24    5:34   29
2       Tim Pearson       37:51    6:18   41
3       Evan Larkin       42:37    7:06   18
4       Kyle Armstrong    44:32    7:25   24
5       Rick Rutledge     46:57    7:49   37
6       Grahame Gordon    47:27    7:54   53
7       Steve Bassanello  47:39    7:56   42
8       Detlef Berndt     48:21    8:03   50
9       Kevin Read        49:26    8:14   30
10      Greg Prodan       49:27    8:14   34
11      Tolbert Stinson   49:46    8:17   38
12      Caleb Stinson     52:53    8:48   12
13      John Mutton       52:55    8:49   34
14      Frank Buerkle     53:41    8:56   59
15      Larry Rankin      54:03    9:00   60
16      Doug Horsford     54:26    9:04   34
17      Ed Arthurs        54:43    9:07   51
18      Gary Dekock       56:21    9:23   57
19      Gordon Graham     58:09    9:41   53
20      Aaron Stinson     59:17    9:52   14
21      George Golesic    60:10   10:01   53
22      Jeff Hergott      60:29   10:04   30