Sault Stryders
Running Club
events news contact us
results links home

Mountain Maple Run/Walk
9th Annual Cross Country 10K & 5K Run/Walk
Jocelyn Township Park
St. Joseph Island, Ontario
Sunday, May 30, 2010



Female 5K
Place  Name                Time 
1      Ashleigh Kozel      24:21
2      Alexandra Draybuck  25:47
3      Theresa Mudge       26:25
4      Daniela Gebhart     27:14
5      Sarah Norfolk       27:22
6      Janis Gartshore     27:31
7      Christine Thomas    27:55
8      Tammy Sinclair      29:01
9      Christine Kozel     29:02
10     Lisa Dunford        29:29
11     Charity Henson      29:33
12     Marcie Logan        29:58
13     Joann Bailey        30:30
14     Jodie McNabb        31:34
15     Crista Wardell      33:21
16     Melissa Watson      33:21
17     Stephanie Mick      34:23
18     Jackie Junor        34:52
19     Sandra MacLannan    34:54
20     Melissa Rains       35:49
21     Tasha Varpio        35:49
22     Ruth Galinis        36:43
23     Liz Mackay          37:18
24     Julie Freestone     37:19
25     Emma Karklins       39:23
26     Aryanna Henson      39:28
27     Sharon Grawbarger   39:40
28     Anne Headrick       39:50
29     Carolle Robinson    40:44
30     Melony Robinson     40:44
31     Stephanie Jones     41:51
32     Lynn Bousquet       42:29
33     Louise Grodesky     47:06
34     Jeanne Arthurs      47:08


Male 5K
Place  Name               Time 
1      Nathan Mudge       18:10
2      Devyn Mudge        19:38
3      Nathan Heimonen    21:32
4      Zachary Junor      22:12
5      Mark Jones         23:03
6      Travis Belsito     24:03
7      Mike Roman         24:55
8      Matt Roman         24:56
9      Chris Cooper       24:57
10     Mark Richardson    26:31
11     Brian Read         27:48
12     Darryl Wardell     28:10
13     Darl Bookman       29:05
14     Ed Arthurs         29:05
15     Lynn Hollingsworth 29:50
16     Jacob Heimonen     30:35
17     Dave Belsito       31:23
18     Dan Elliott        31:36
19     Gary Dekock        32:32
20     Dave Headrick      32:51
21     Mike Jones         33:36


Female 10K
Place  Name                   Time 
1      Janice Mackay          48:23
2      Jocelyne Boutin        51:03
3      Angela Suave           51:56
4      Marg Meinke            57:34
5      Liza Roode             58:36
6      Tianna Babic         1:01:35
7      Elysia Stevens       1:04:09
8      Rebekah Schmidt      1:04:09
9      Cheryl Vanderheyden  1:06:44


Male 10K
Place  Name               Time 
1      Brent McMillian    36:03
2      Mark Wetzel        39:17
3      Dan Puddister      42:48
4      Richard MacLennan  45:25
5      Grahame Gordon     50:24
6      Rick Rutledge      54:30
7      Detlaf Berndt      57:26
8      Peter Barrett    1:01:12